Funktion One Resolution 5

Prakticky bezproblémová realizácia pokrytia ozvučovanej plochy. Resolution 5 Touring je trojpásmový, ďaleko hrajúci systém v pásme od100Hz. Patentovaný jedinečný zvukovod Axhead prispieva nielen precíznemu smerovaniu vyžarovania, ale aj neuveriteľnej účinnosti vysokých frekvencií z 8'' reproduktora.

Resolution 5 Touring je trojpásmový, ďaleko hrajúci systém v pásme od100Hz. Patentovaný jedinečný zvukovod Axhead prispieva nielen  precíznemu smerovaniu vyžarovania, ale aj neuveriteľnej účinnosti vysokých frekvencií z  8'' reproduktora.  To umožňuje posunúť deliaci kmitočet  reproduktora na neuveriteľných  6kHz a tak dramaticky ovplyvniť skreslenie obvyklé u bežných stredopásmových systémov. Precízne zvládnuté vyžarovanie umožňuje vyskladať požadovaný uhol pokrytia a tým zmešiť, alebo odstrániť nechcené odrazy miestnosti čo následne zvýši zrozumiteľnosť prenosu. Flexibilita systému umožňuje použitie v akokoľvek veľkom priestore od 500 ľudí až po najvačšie štadióny. Jednoduchý integrovaný systém zavesenia v kombinácii s malými rozmermi a váhou dovoľuje dvom ľuďom vyskladať a zavesiť veľký systém do pol hodiny. Resolution 5 má vyriešené stohovanie a tak sporí priestor potrebný na uskladnenie, prevoz alebo zavesenie. Avšak najdôležitejším parametrom je neporovnateľná kvalita zvuku, ktorú tento systém prináša.

Resolution 5 je podstatne účinnejší a stačí mu až o 10dB nižšia úroveň na dosiahnutie totožnej hlasitosti s predošlými sériami. Už o 25%  menší príkon prinesie rovnaké pokrytie s vyšším SPL!

Precízne vyvážené uhly vyžarovania - 25° horizontálne a 20° vertikálne zjednodušujú skladanie do veľkého systému. Enormné vyžarovanie vysokých frekvencií ho predurčuje na ozvučenie do veľkých vzdialeností.

Závesný systém Resolution 5 nemá žiadne samostatné diely, netreba k nemu žiadne doplňujúce kolíky, tŕne, retiazky ani náradie. Všetko je kompletne zabudované do tela reproboxu. Naviac tento systém je možné využiť aj pri uhlovaní  reproboxov stojacich na zemi. Jednoduchý systém krytu prednej strany reproboxu je súčasne pojazdovou plošinou skvelou na manipuláciu a stohovanie.

 

Hlavné znaky:

 

  • Prakticky bezproblémová realizácia pokrytia ozvučovanej plochy
  • Minimáne rozmery a váha
  • Minimálny procesing, nevyžadujúci ekvalizáciu
  • Integrovaný závesný systém
  • Zahŕňa mimoriadne efektívny transportný kryt s kolieskami
  • Jednoduchá manipulácia pri nakladaní/vkladaní
  • Neodymium reproduktory vyvinuté vo Funktion One
  • Identické rozmery s Resolution 4 a Resolution 18 pre jednoduchú integráciu do systému
  • Možnosť doplniť o čelnú mriežku v šedej alebo čiernej farbe

 


Driver 

 

Operating Band

 

Sensitivity (1W at 1m)

 

Power  (rms)*

 

Nominal Impedance

 

12" 114 - 445Hz 105dB 300W 8Ω
8" 445 - 7k55Hz 111dB 200W 16Ω
1" 5k77Hz - up 113dB 100W 16Ω

 

*AES rated

 

Frequency Response ± 3dB: 114Hz - 18kHz

Weight:

49 kg 
Nominal Dispersion:  25° Horizontal x 20° Vertical
Connectors:

EP6 panel and captive lead

in cable recess