ŠKO Žilina s novými technológiami

 

V roku 2021 sa uskutočnila dodávka a montáž technológií v rámci skvalitnenia a obnovy osvetlenia  koncertnej sály Štátneho komorného orchestra v Žiline.  Išlo o dodávku a výmenu zastaralých stropných svietidiel za nové a doplnenie stropných svietidiel v koncertnej sále, ktoré  zabezpečujú štandardné osvetlenie celého priestoru. Zároveň sa musel zachovať charakter pôvodného osvetlenia.

 

Okrem stropných svietidiel sme dodali aj LED scénické, efektové a koncertné osvetlenie. Od talianskeho výrobcu SPOTLIGHT  sa na bočné portály nad javiskom nainštalovalo osem kusov LED profilovacích reflektorov HYPERION LED 200, ktoré slúžia na nasvietenie členov orchestra. Pre efektové nasvietenie sú určené svietidlá od ROBE Lighting a to konkrétne doplnenie dvoch washových reflektorov ROBIN 600X LED Wash k už existujúcim dvom kusom umiestneným nad javiskom a 4ks profilovacích LED rotačných hlavíc ROBIN T1 Profile, ktoré sú umiestnené nad hľadiskom. Súčasťou dodávky boli tiež sieťové prvky od spoločnosti ELC Lighting - rozbočovač DMX signálu DT2210FI.

 

Reflektory sú zavesené na elektrickom ťahu zostavenom z konštrukčného systému MILOS M290V DUO systém v prevedení HD, zdvíhanom elektrickými reťazovými motormi ChainMaster s bezpečnostnou normou BGV-D8 Plus.

 

Pre zabezpečenie videoprojekcie na kvalitnej úrovni sa spolu so svetelnou technikou dodal aj projektor od spoločnosti BARCO. Ide o jednočipový DLP projektor F90-W13 na báze svetelného zdroja laser-phosphor pre každodennú prevádzku 24/7 s rozlíšením WUXGA . Samozrejme kvôli projekcii bolo nainštalované aj veľkoformátové projekčné plátno Maxscreen 36 TabTension o rozmeroch 850x450 cm. 

 

Štátny komorný orchester použil na obnovu a doplnenie technológií len vysokokvalitné produkty, s ktorými je práca a výsledný efekt potešením pre každého osvetľovača aj účinkujúceho. Veríme, že rovnako ako klient a účinkujúci, tak aj návštevníci budú s daným výsledkom spokojní a vychutnajú si zážitok z predstavení.

 Kategória: Videoprojektory Hliníkové konštrukcie a pódiá Svetelná technika
Dátum: 2021